Suriyeliler tüyler ürperten vahşeti anlattı

  • Ana Sayfa
  • Suriyeliler tüyler ürperten vahşeti anlattı
Suriyeliler tüyler ürperten vahşeti anlattı
Suriye'den Türkiye'ye kaçan mültecilerin anlattıkları dehşet vericiAbone ol

DHA muhabirleri, Suriye'de çıkan olaylarda askerlerin baskısında korkarak kaçıp Türkiye sınırına 1 kilometre uzaklıktaki Hırıptıjöz Köyü'ne kadar gelen Suriyelilerin kendi topraklarındaki dramına tanıklık etti.

Aağaçlar arasına kurdu wisconsin seo kları derme çatma çadırlarla sefalet içinde bir yaşam süren, Cisr-Üş Şuur ve Hama kentlerinden görev yaparken kaçan askerler, halkın üzerine ateş etmeleri istendiği için kaçtıklarını, göstericilerin öldürüldüğünü, tecavüz edildiğini, anlattı.

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYIN

Kasabanın giriş çıkışları kapatıldı Suriye güçlerinin, ülkenin kuzeyindeki Cisr Eş Şuğur kasabasının girişlerini kapattığı bildirildi.

AP ajansının haberinde, kasabanın girişlerinin tanklarla kapatıldığı belirtildi.

Suriye devlet televizyonu da ordu birliklerinin Cisr Eş Şuğur'daki "silahlı grupların" bazı liderlerini gözaltına aldığını duyurdu.

Suriye ordusu, bölgede faaliyet gösteren "silahlı grupların" 120'den fazla asker ve güvenlik gücü mensubunu öldürdüğünün belirtilmesinden sonra kasabada operasyon başlatmıştı.

Suriye genelinde Devlet Başkanı Beşşar Esad'a karşı dün düzenlenen gösterilerde 36 kişinin yaşamını yitirdiği bildirilmişti.

Kategori : DÜNYA