Tony Blair'den Kuran sürprizi

Tony Blair'den Kuran sürprizi
Irak ve Afganistan işgalinin mimarlarından İngiltere eski Başbakanı Tony Blair her gün Kuran-ı Kerim okuduğunu söyledi.Abone ol

İngiltere eski başbakanı Tony Blair, dünyadaki gelişmeleri daha iyi anlayabilmek için her gün Kuran okuduğunu belirtti.

Blair, piyasaya yeni çıkan 'A Journey' (Bir Yolculuk) adlı kitabında, küreselleşen dünyada "inanç" konusunda daha bilgili olmak gerektiğini belirterek bunun için her gün düzenli olarak Kuran ve İncil okuduğunu kaydetti. Blair kitabın south california seo da, dünyayı daha iyi anlayabilmek için İlahi kitapları okumanın son derece "öğretici" olduğuna dikkat çekti.

Kitabında, başbakanlık yaptığı dönem ile bu görevi bıraktıktan sonraki yaşantısı arasında karşılaştırmalar yapan Blair, İsrail-Filistin meselesini şimdilerde çok daha iyi idrak ettiğini buna örnek olarak gösterdi. Eski İngiliz Başbakan, "Şu anda üzerinde çalıştığım konular bana çok daha büyüleyici geliyor. Mesela, İsrail-Filistin konusunda başbakanlık yaptığım döneme nazaran çok daha fazla ve derin bilgiye sahibim" sözlerine yer verdi.

IRAK VE AFGANİSAN İŞGALİ İLAHİ YÖNLENDİRME Mİ?

İnsanların kendisine hala başbakanlığı dönemindeki Irak ve Afganistan işgalini, "kutsal" amaç ve "İlahi yönlendirme" ile yapıp yapmadıklarını sorduğunu hatırlatan Blair, "Bu tam bir saçmalık. Tabi ki değil. Bir köşeye çekilip tanrıya asgari ücretin ne olması gerektiğini sormadığım gibi bu konuda da böyle bir şey söz konusu değil" ifadelerini kullandı. "Bazen başbakanlık görevimi bıraktığım için kendimi çok ilginç hissediyorum" diyen Blair, Obama'nın konuşmalarında sahip olduğu "fırsata" sahip olmadığı için üzgün olduğunu ima etti. Blair, günlük "olağanüstü gündem" ve "tarihi sorumluluktan" kurtulduğu için ise mutlu olduğunu dile getirdi.

1997-2007 yılları arasında 10 yıl süreyle İngiltere Başbakanlığı görevinde bulunan Tony Blair, kendi adını verdiği danışmanlık şirketi altında uluslararası ilişkilerde faaliyetlerini devam ettiriyor.Kategori : DÜNYA