Firdevs'ın başına gelen içler acısı son

  • Ana Sayfa
  • Firdevs'ın başına gelen içler acısı son
Firdevs'ın başına gelen içler acısı son
Hatay’ın İskenderun ilçesinde çarpışan iki aracın sürücüleri silahlarını çekti.Ve olan minik bir yavruya oldu..Abone olÇatışma sırasında annesi ve kardeşiyle yoldan geçmekte olan 7 yaşındaki Firdevs Rümeysa Ateşli'ye isabet eden kurşun ölümüne neden oldu..

Firdevs Rümeysa Ateşli ilk karnesini göremedi.İlkokula henüz bu yıl başlamıştı 7 yaşında Silis kumu ki Firdevs. Eğitim hayatının ilk yılını bitirmiş, cuma günü karnesini aldıktan sonra çıkacağı 3 aylık tatilin hayalini kuruyordu belki de... Ama birkaç şehir eşkiyası bu hayallerini bitirdi sonsuza kadar... Trafik kazası sonrası silahlarını çıkarıp birbirlerine ateş eden o eşkiyalar, küçük kızın ilk karnesini almasına, ailesine gururla göstermesine, o gururun ardından gözlerine yansıyacak mutluluk pırıltılarına izin vermedi. Annesi ve kardeşiyle birlikte manava giderken hiç uğruna çıkan o çatışma Firdevs'in kısacık ömrünü sona erdirdi. 5 yaşındaki kardeşinin söyledikleri, ömür boyu unutamayacağı bir acının başlangıç noktasıydı: "Birden silahlarla ateş edildi. Üzerimize kanlar geldi!"
İskenderun Esentepe Mahallesi Savcı Mehmet Türkmen caddesinde meydana gelen bir trafik kazası, kimsenin sonunu tahmin edemeyeceği bir drama dönüştü. Mehmet E. ve Sait B. adlı iki sürücü, otomobillerinin çarpışmasından sonra araçlarından inerek tartışmaya başladı. Kısa süren tartışma bir anda, her iki tarafın silahlarını çekmesiyle çatışmaya dönüştü.Kategori : GÜNCEL