Komiser Kolombo (Peter Falk) öldü

  • Ana Sayfa
  • Komiser Kolombo (Peter Falk) öldü
Komiser Kolombo (Peter Falk) öldü
'Komiser Kolombo' dizisiyle ünlenen aktör Peter Falk hayatını kaybettiAbone ol

Buruşuk pardösesi ve kendine has yöntemleriyle polisiye olayları çözen ünlü dizi kahramanı Komiser Columbo'yu canlandıran ünlü aktör öldü.

"Son birşey daha var" cümlesiyle milyonları ekran başına kilitleyen, buruşuk pardes montana seo ölü, sık sık karısından şikayet eden ve suçluların korkulu rüyası olan "Komiser Kolombo" dizisindeki rolüyle ünlenen Amerikalı aktör Peter Falk ABD'de önceki gün (23.06.2011) hayata veda etti.

Falk'ın ailesinden bir kişi California radyosu KNX'e yaptığı açıklamada, Falk'ın 83 yaşında öldüğünü belirtti. Falk'ın 2008'de Alzheimer hastalığına yakalandığı açıklanmıştı. Emmy ödüllü Amerikalı sinema oyuncusu Falk, 1968-2003 yıllarında 70'ten fazla televizyon filminde "Komiser Columbo"yu canlandırdı. 1961 ve 1962 yıllarında iki kez yardımcı oyuncu Oscar'ına aday gösterildi. Falk, 2006'da anılarını topladığı "Son Birşey Daha Var" başlıklı kitabının tanıtımında, "Bütün dünyada Komiser Kolombo olarak tanınmaktan şikayetçi olmak için deli olmak lazım" demişti. Peter Falk, Komiser Kolombo rolü dışında 100'den fazla televizyon filmi ya da sinema filminde oynadı ama hiç birinde bu dizideki şöhreti yakalama şansı bulamadı.Kategori : MAGAZİN