İşte Erdoğan'ın krizden çıkış formülü

  • Ana Sayfa
  • İşte Erdoğan'ın krizden çıkış formülü
İşte Erdoğan'ın krizden çıkış formülü
Seçim sonrası yaşanan veto ve tahliye krizi sonrası gözlerin çevrildiği Başbakan Erdoğan'dan beklenen açıklama geldi...Abone ol

YSK'nın Hatip Dicle'nin milletvekilliğinin düşürülmesi ve Ergenekon sanıklarının tahliye talebine ret kararları sonrası gözlerin çevrildiği Başbakan Erdoğan suskunluğunu bozdu.

Başbakan Erdoğan muhalefet partilerine bütün önyargı ve ön şartları bir kenara bırakmalarını isteyerek "Yen google remarketing i bir anayasa yapalım" çağrısı yaptı.

Şu an Türkiye'nin içinde bulunduğu sorunlardan çıkışın tek yolunun bu olduğunu söyleyen Erdoğan, "'Biz diyoruz ki, kaportası yamulmuş, motoru sürekli tekleyen, elektrik aksamı güven vermeyen bu arabayı bırakalım ve sıfır kilometre yepyeni bir araçla yolumuza devam edelim'' dedi.

Başbakan Erdoğan Türkiye İhracatçılar Meclisi Genel Kurulu'nda konuştu. Erdoğan'ın son günlerde yaşanan kriz sonrası büyük önem taşıyan konuşmasında verdiği meajlar şöyle oldu:

"MİLLİ İRADE DIŞINDA BİR GÖLGEYİ ASLA KABUL ETMEYİZ"

"Milli irade dışında bir gölgeyi asla kabul etmeyiz. Anayasa ile 26 maddelik çalışmayı biliyorsunuz. Burada nasıl yalnız kaldığımızı biliyorsunuz. Yasalara dönük eleştirilerimiz olması bunları yok sayıp çiğneyeceğimiz anlamına gelmiyor. Bu eleştirilerle ilgili istişareler yaparak gereken değişiklikleri yaparız.

12 Haziran'da en büyük projemiz yeni anayasaydı. Uzlaşma ile yeni bir anayasa çağrısı yaptık. Tüm muhalefet partilerine çağrı yapıyorum. Tüm önyargı ve ön şartları bir kenara bırakalım. Özgürce konuşalım, tartışalım, teklifleri ortaya koyalım. Birbirimizin önünü kesmek değil birbirimizi tamamlamak için çalışalım, hep birlikte yeni bir anayasa metni hazırlayalım.Kategori : POLİTİKA