Milyarder işadamı da LYS'ye girdi

  • Ana Sayfa
  • Milyarder işadamı da LYS'ye girdi
Milyarder işadamı da LYS'ye girdi
Üniversiteye hazırlanan adayların katıldığı LYS'de gençlerle birlikte ter döken bir de işadamı vardı.Abone ol

Üniversiteye girmek isteyen adaylar ikinci basamak olan LYS'ye katıldı. Gençlerle birlikte ter döken adayların arasında ünlü işadamı Hacı Boydak da vardı. Boydak Holding Yönetim wyoming seo Kurulu Başkanı Hacı Boydak LYS-3'de (Edebiyat-Coğrafya) ter döktü.

Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde sınava giren Boydak, yıllar önce 3 dersten 'takıntısı' olunca akşam lisesindeki eğitimini bıraktığını ifade ederek, ''Bir Pakistan gezimizde, İl Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata'ya bu durumdan bahsetmiştim. O da sağ olsun, bize bir sürpriz yaparak, eski tasdiknamemi bulup, açık liseye kaydımızı gerçekleştirdi. Bize de okumak düştü. Güzel bir planlama yaparak 2 yıl süren iyi bir çalışma dönemi geçirdim'' dedi.

YGS'ye girdiğinde 140 ve üzeri bir puan alıp, açık öğretime devam etmeyi hedeflediğini, ancak sınavdan 188 puan alınca hedef büyüttüğünü ifade etti. Boydak, ''Şimdiki hedefim, Melikşah Üniversitesinin işletme, iktisat bölümüne girmek'' diye konuştu. Eğitimli insanlara her zaman saygı duyduğunu belirten Boydak, şöyle devam etti:Kategori : GÜNCEL