AK Partili vekile istifa baskısı

  • Ana Sayfa
  • AK Partili vekile istifa baskısı
AK Partili vekile istifa baskısı
Oğlunu teröre kurban veren Eronat tehdit ediliyor ve istifa baskısı altında...Abone ol

Bağımsız Hatip Dicle’nin milletvekilliğinin düşürülmesi sonrası Diyarbakır’dan AK Parti milletvekili olan Oya Eronat zor günler geçiriyor.

Oğlunu terBağımsız Hatip Dicle’nin milletvekilliğinin düşürülmesi sonrası Diyarbakır’dan AKP milletvekili olan Oya Erona elektronikçiler çarşısı t zor günler geçiriyor. öre kurban veren Eronat, tehdit edilirken, istifa baskısı altına da alındı. BDP kökenli bağımsız Diyarbakır milletvekili Altan Tan da, Eronat’a ‘’Hırsız’’ benzetmesi yaparak ‘’Hırsızlık malı olan milletvekilliğini sahibine iade etsin" dedi.

Diyarbakır’daki iş çevreleri de Eronat’a istifa çağrısı yaptı. Ticaret ve Sanayi Odası Başkanvekili Diyadin Gezer, "80 bin oy alan bir vekilin yerine, hak gaspı yaparak 80 bin kişinin yüreğini kanattı. Oya hanım Diyarbakır vekilliği yapmak istiyorsa, bu vekillikten vazgeçmesi, hem bölge hem Diyarbakır hem de ülke için hayırlı bir karar olacaktır’’ dedi.

Doğu ve Güneydoğu Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu Genel Başkanı Tarkan Kadooğlu da ‘’ 80 bin kişinin vekil olarak seçtiği birisinin milletvekilliğini düşürmek kimsenin görevi değildir. YSK’nın seçim sonrasında aldığı bu karar, halkla oyun oynamak anlamına gelmektedir" dedi. Diyarbakır Organize Sanayi İşadamları Derneği (DOSİAD) Başkanı Aziz Özkılıç ise ‘’Onun yerinde ben olsam istifa edersim’’ açıklaması yaptı.Kategori : POLİTİKA