Üniversiteli kız dağa çıkarılırken yakalandı

  • Ana Sayfa
  • Üniversiteli kız dağa çıkarılırken yakalandı
Üniversiteli kız dağa çıkarılırken yakalandı
PKK'ya katılmak için yola çıkan üniversite öğrencisi genç kız ele geçirildiAbone ol

Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde (AÜ) okuyan bir kız öğrenci, terör örgütüne katılmaya giderken Muş'ta yakalandı.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin 24 Mayıs 2011 tarihinde KCK-TM'nin gençlik örgütlenmesi 'Demokratik Yurtsever Gençlik Meclisi'nin Eskişehir yapılanmasını oluşturarak örgütsel faaliyet gösterdikleri ve kırsala eleman kazandırdıklar google reklam ı öne sürülen BDP İl Başkan Yardımcısı İzzet Altun (31) ile D.K. (18), A.O. (19), E.Ö. (24), B.B. (27), İ.Z. (23) ve B.E. (25) yakalandı. Şüphelilerden İzzet Altun ile A.O. tutuklanırken, diğer 5 şüpheli ise, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Operasyon kapsamında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) İktisat Bölümü 2'nci sınıf öğrencisi A.O. da Konya'da yakalandı. Çıkarıldığı mahkemece serbest bırakılan A.O.'un üniversite öğrencisi F.A.'yı terör örgütü PKK'nın dağ kadrosuna gönderildiği öne sürüldü.

AİLESİ POLİSE BAŞVURUNCA

Manisa'da oturan F.A.'nın anne ve babasının Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'ne başvurarak, Anadolu Üniversitesi'nde okuyan kızları F.A.'in kaldığı yurtta kaydını sildirip ortadan kaybolduğunu, kızlarının bir süre önce tanıştığı A.O. tarafından PKK'nın dağ kadrosuna gönderilmiş olabileceğini belirterek yardım istedi.

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerinin yaptığız çalışmalar sonucunda Fen edebiyat Fakültesi öğrencisi F.A. Muş'ta bir arkadaşının evinde yakalandı. Polisler tarafından uçakla Ankara'ya oradan da karayoluyla Eskişehir'e getirdikleri F.A. gözaltına alındı. A.'in polislere "Ben kaçırılmadım. Kendi isteğimle Muş'a gittim" dediği ifade edildi.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri F.A.'nın sorgulamasının tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edileceğini bildirdi.Kategori : GÜNCEL