Tutuklu vekilleri Fransızlar mı seçti!

  • Ana Sayfa
  • Tutuklu vekilleri Fransızlar mı seçti!
Tutuklu vekilleri Fransızlar mı seçti!
CHP lideri Kılıçdaroğlu Türkiye tarihinde ilk kez bu kadar sorunlu bir Meclis açılacağını belirterek hükümeti topa tuttuAbone ol

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu seçim sonrası YSK ve mahkemelerin aldığı kararları eleştirdi, bu sürece bilinçli gelindiğini iddia ederek hükümeti topa tuttu.

Türkiye tarihinde ilk kez sorunlu bir meclisin açılacağını söyleyen Kılıçdaroğlu, demokrasi açığının büyüdüğünü, kalites ebay seo inin düştüğünü söyledi.

Seçilenlerin Meclis'e girememesini eleştiren Kılıçdaroğlu, ''Halkın iradesine o kadar vurgu yaptınız. Bunları kim seçti? Yurt dışından gelenler mi seçti? Fransızlar, İngilizler mi seçti? Bu ülkenin insanları seçti. Bu ülkenin insanlarının seçtiği insanların iradesine darbe koyuyorsunuz." tepkisi gösterdi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) 18. Olağan Genel Kurulu'nda konuşan Kılıçdaroğlu'nun gündeminde de seçim sonrası yaşanan gelişmeler vardı. ''Türkiye tarihinde ilk kez sorunlu bir meclis açılıyor'' diyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

''Sorunları olan bir meclis açılıyor. Dönüp bakmamız lazım. Bu sorunları yaratan kim. Anamuhalefet partisi mi yoksa iktidar mı? Peki bu sorunlar bilinmiyor muydu, biliniyordu. Peki bu sorunların çözülmesi için neden çaba sarf edilmedi. Demokrasi açığımız büyüyor arkadaşlar. Yasama, yargı, yürütme denilen 3 kurum var. Çağdaş demokrasilerde 4. kurum da medyadır. Kim bana söyleyebilir Türkiye'de medyanın üstünde baskı yoktur. Hiç kimse söyleyemez. Medyada baskı varsa, halkın sağlıklı bilgi alma hakkı yoktur. İki yasama yargı yürütme. Yargının bağımsız olduğunu kim söyleyebilir. Bana bir Allahın kulu çıkıp desin ki (Türkiye'de yargı bağımsızdır).''Kategori : POLİTİKA